Elektronická aukce rozhodne, kdo opraví fotbalový stadion v Ústí nad Labem

Město Ústí nad Labem poprvé v historii využilo elektronickou aukci pro přidělení městské zakázky. Tou je oprava fotbalového stadionu za téměř 200 milionů korun. Firmu, která zakázku dostala, by dnes měli potvrdit radní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ústí nad Labem - atrium magistrátu | Foto: Gabriela Hauptvogelová | Zdroj: Český rozhlas

Zájem opravit stadion mělo pět firem, které soutěžily o nejnižší cenu. Vedení města určilo jako nejvyšší částku 198 milionů korun

Jak nízko by se chtěl s cenou dostat, řekl už loni v červnu primátor Vít Mandík z ČSSD: „My máme představu, že bychom se mohli dostat pod 170 milionů korun,“ řekl.

Ústí nad Labem ale nemá peněz na rozhazování, stále ještě splácí jeden a půl miliardový dluh. Opravu stadionu chce proto hradit ve splátku, firmě bude platit po dobu 10 let.

Stadion bude mít vyhřívaný trávník, umělé osvětlení, nové zázemí pro hráče i fotbalové fanoušky a také novou hlavní tribunu. Práce by měly trvat zhruba rok a půl a pak by měl stadion splňovat požadavky pro první ligu.

Jednání rady začíná v deset hodin. Výsledek by měl být znám dnes odpoledne.

Gabriela Hauptvogelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme