Epidemie chřipky pokračuje. Nejvíc nemocných je na jižní Moravě

Už 19 lidí zemřelo letos v Česku na komplikace spojené s chřipkou. Závažný průběh měla celkem u 96 lidí. Nejhorší situace je v Jihomoravském kraji.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rýma (ilustrační foto) | Foto: Free Digital Photos

Letošní epidemie chřipky a respiračních infekcí nemá podle odborníků typický průběh. Nedokážou předvídat, jak se bude vyvíjet. Chřipkou teď trpí 151 lidí z každých sta tisíc obyvatel. Na stejné množství připadá 1 452 nemocných s respiračními chorobami.

Podle vedoucí národní referenční laboratoře pro chřipku Martiny Havlíčkové se onemocnění v jednotlivých krajích projevuje s různou intenzitou:

„Do toho teď vstupují probíhající jarní prázdniny. Děti se přesouvají ze škol na hory, trochu se to pozměňuje. To může v některých okresech nebo krajích to může naředit. Nicméně plošné šíření chřipky pokračuje s tím, že nejvyšší nemocnost má Jihomoravský kraj.“

„Jestli to už je ten kulminující bod, tedy že bude následovat pokles, to uvidíme zhruba za týden,“ dodává Martina Havlíčková.

Chřipka - jak chránit sebe i své okolí | Foto: Ministerstvo zdravotnictví ČR

Martin Karlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme