EU potvrdila Plzeň jako Evropské hlavní město kultury roku 2015

Plzeň je Evropským hlavním městem kultury roku 2015. Oficiálně to potvrdila Rada ministrů Evropské unie. Město se z titulu radovalo už minulý rok v září, kdy mezinárodní porota dala Plzni přednost před Ostravou. Primátor Martin Baxa měl přesto ze jmenování velkou radost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plzeň 2015 Evropské hlavní město kultury | Foto: Press kit

„I přesto, že v dosavadních dějinách udělování titulu se nikdy nestalo, že by Rada ministrů rozhodla jinak, než doporučila porota, tak z toho mám velkou radost. Je to oficiální potvrzení obrovského úsilí, které vykonal tým evropského hlavního města kultury. Mám obrovskou radost, že titul máme a uděláme vše pro to, aby byl naplněn,“ řekl Baxa.

Plzeň oslavila titul už loni v září a na dnešní den velké oslavy nechystá. Především musí pracovat na náročném projektu. Mezi jeho pilíře patří revitalizace bývalého pivovaru Světovar, kde má vzniknout nové kulturní centrum. V přípravě je výstavba divadelní budovy.

Igor Maňour, Jana Kosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme