Evakuace v centru Olomouce skončila, nebezpečnou munici odvezli pyrotechnici

Pyrotechnici už zneškodnili leteckou pumu, kterou objevili dělníci při výkopových pracích v centru Olomouce. Kvůli nálezu se musely evakuovat stovky lidí, zastavila se také doprava na rušné Masarykově třídě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letecká puma nalezená při výkopových pracích v centru Olomouce

Letecká puma nalezená při výkopových pracích v centru Olomouce | Zdroj: ČTK

Dělníci našli pumu na Masarykově třídě před 13. hodinou, a to zhruba v polovině cesty mezi okresním soudem a hlavním nádražím.

Podle policistů měřila bomba 60 centimetrů a obsahovala sto kilogramů trhaviny. Pyrotechnici přímo na místě demontovali zápalku a munici odvezli z města na bezpečné místo, kde ji zneškodní.

Evakuovaní lidé se tak už mohou vracet domů. Kromě bytů musely být vyklizeny také restaurace, kavárny, herny, obchody a firemní prostory. K ohrožení zdraví nebo života nedošlo, uvedla policie.

Uzavírka ochromila centrum města na čtyři a půl hodiny a zkomplikovala také hromadnou dopravu.. Po Masarykově třídě vede jedna ze dvou páteřních tramvajových tratí, tramvaje jedoucí z Neředína tak v době uzavírky končily na zastávce v Palackého ulici, odkud cestující na nádraží odvážely autobusy.

V Olomouci se na několik hodin uzavřela Masarykova třída kvůli nálezu letecké pumy | Foto: ČTK

ČRo, Filip Titlbach Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme