Evakuované rodiny z Bulhar se vrátily domů. Práce na zpevnění svahu ale trvají

Poslední dvě rodiny evakuované po zářijových sesuvech půdy v Bulharech na Břeclavsku se vrátily domů. Hasiči už zabezpečili více než polovinu stráně, na které rodinné domy stojí. Svah by měl v současnosti odolat až stoleté vodě. Místní přesto musí dodržovat přísná pravidla pro pohyb v okolí hrany svahu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sesuv půdy v Dolních Věstonicích

Sesuv půdy v Dolních Věstonicích | Foto: Vlasta Gajdošíková | Zdroj: Český rozhlas

„Jsme rádi, že jsme tady, zvykáme si. Psychicky jsme byli na dně,“ vypráví Stanislav Dostál, který byl spolu s manželkou tři týdny mimo domov.

Hasiči i nadále pokračují v zabezpečování svahu. Už ho zpevnili více než třemi tisíci tunami lomeného kamene. I přesto v oblasti stále platí stav nebezpečí, připomíná velitel zásahu Emanuel Vašíček.

„Doporučuji občanům, aby nepřekračovali pásky. Zejména turisté, kteří jezdí na kajacích, by neměli vodu jezdit, protože je tady zúžené koryto a zvýšený průtok. Pásky jim říkají, že tam nemají jezdit,“ vysvětluje.


Zvětšit mapu

Štěpánka Kadlečková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme