Evakuovaný dům v Holešovicích má poškozenou statiku, lidé musejí počkat na opravu

Dům v pražských Holešovicích, který evakuovala policie, čeká oprava. Do té doby se do něj nájemníci nesmějí vrátit. Luxusní novostavba v projektu Prague Marina má zřejmě narušenou nosnou konstrukci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bez opravy části developerského projektu Prague Marina, který byl evakuován, se jeho obyvatelé nemůžou vrátit | Zdroj: ČTK

Statik kvůli tomu včera nechal lidi z domu evakuovat. Vystěhovat se museli i lidé z vedlejšího domu, ti už se ale mohou vracet. Obyvatelé dotčeného domu zůstávají v hotelích, které jim zajistil investor. Zhotovitel stavby - firma Metrostav - teď zjišťuje, kde přesně k poškození došlo.

„Došlo k lokálnímu poškození nosné konstrukce, my jsme to po dohodě s městským statikem začali podpírat tak, aby nemohly nastat další škody. V momentě, kdy bude konstrukce podepřená, odhalíme zakryté části kontrakce a budeme pátrat po příčině a pak to musíme opravit,“ řekl mluvčí Metrostavu František Polák.

Na policii se včera obrátil jeden z obyvatelů domu, který slyšel zvláštní zvuky v konstrukci. Statik pak rozhodl o evakuaci lidí ze čtyř vchodů i přilehlé budovy. Věc už šetří také policie.

„Případem se zabývají kriminalisté 1. pražského obvodu, kteří už ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti,“ potvrdil policejní mluvčí Jan Daněk. Viníkovi za to hrozí až osmileté vězení.

Igor Maňour, Tereza Bartůňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme