Evropské dotace stále víří jihočeské vody

Politici v Českých Budějovicích dnes řešili problémy s Regionálním operačním programem Jihozápad. Policie totiž stíhá dva vedoucí pracovníky Úřadu Regionální rady. Ti měli údajně nezákonným způsobem ovlivňovat výběr projektů doporučených k financování.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola

Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola | Foto: Kateřina Koželuhová

Úřad se stará o peníze z Evropské unie a jeho činnost je kvůli vyšetřování zablokovaná. Proto dnes došlo k mimořádnému zasedání výboru Regionální rady, jak říká jihočeský hejtman Jiří Zimola:

"Podařilo se nám zplnomocnění dvou pracovnic Úřadu regionální rady a zestabilizovat ten chod úřadu a vrátit mu jistou akceschopnost. Obě dvě pracovnice jsou zplnomocněny k podepisování běžných záležitostí úřadu či finančně projektových."

Jiří Zimola věří, že se podaří dále pracovat na vyřizování průběžných plateb a monitoringu jednotlivých úspěšných projektů.

Audit již schválených projektů

Výbor regionální rady Regionu soudružnosti Jihozápad dnes také řešil jak zajistit, aby se nezastavily už schválené projekty. Výbor proto nařídil audit těchto projektů.

"Výbor vyzval Ministerstvo financí, aby se nejpozději do 31. března vyjádřilo k auditu, který u páté výzvy prováděl," říká hejtman Zimola

V této souvislosti pak výbor doporučil úspěšným žadatelům z páté výzvy, kteří čekají na podpis smlouvy o podmínkách poskytnutí dotace, aby zatím nerealizovali své projekty a také vyčkali na stanovisko Ministerstva financí.

Ivan Mls, Zuzana Walterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme