Evropský projekt má pomoct popelářům zvládat stres

Mnoho profesí je spojeno se stresem - stres mají lékaři, novináři i učitelé. Možná netušíte, že v Olomouci se stresem bojují i popeláři. A právě dnes se budou učit, jak ho lépe zvládat. Pomůže jim v tom speciální vzdělávací program evropského projektu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odvoz odpadu nás zřejmě vyjde dráž | Foto: Honza Ptáček

Profesionální řidiči se musí v Olomouci vyrovnávat s houstnoucím provozem. Navíc musí řešit řadu konfliktů s lidmi. A podle Evy Bosákové ze společnosti, která řidiče školí, se to týká i popelářů.

„Oni jiným způsobem ovlivňují dopravu, oni ji zdržují, obtěžují. Nic jiného jim nezbývá, tak to mají v popisu práce. V okolí to ale vyvolává celou řadu negativních reakcí, které bohužel na řidiče také dopadají,“ potvrzuje Bosáková.

Celý projekt začal loni v dubnu a potrvá 23 měsíců. S popeláři, ale i s řidiči sanitek či tramvají vyrazily psycholožky předčasem přímo do terénu, aby zjistily, co je nejvíce stresuje. Každá skupina řidičů totiž čelí jiným zátěžovým situacím.

Právě dnes se budou pracovníci technických služeb učit, jak případné konflikty a stres co nejlépe zvládat.

Radoslava Kvasničková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme