Explosia dva dny po výbuchu obnovila výrobu trhavin

Pardubická Explosia po dvou dnech od neštěstí obnovila výrobu průmyslových trhavin. Podnik o tom vyrozuměl vedení kraje, města i okolních obcí. Po středečním výbuchu se dál čtyři lidé pohřešují a devět dalších je zraněných. V areálu se již našly lidské ostatky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vstupní brána Explosie | Foto: Honza Ptáček

Policejní ředitel Radek Malíř dnes oficiálně potvrdil, že policisté na místě výbuchu našli lidské ostatky. A to již ve středu v podvečer. Protože ale neměli jistotu, že jde o části lidských těl, čekali na posouzení soudními lékaři.

Přehrát

00:00 / 00:00

Situaci v pardubické továrně Explosia sledovala reportérka Naďa Kubínková

V tuto chvíli policie nedokáže říci, o čí ostatky se jedná a zda to byla jedna nebo více osob, protože soudní lékaři nálezy stále posuzují. S rodinami pozůstalých pořád spolupracují policejní psychologové.

Výbuch zničil dva objekty v areálu firmy. K chybě zřejmě došlo při míchání Perunitu, což je trhavina používaná hlavně na odstřel skalního masivu.

Každé tři hodiny zasedá v podniku firemní krizový štáb, který následně informuje zaměstnance. První poškození středečním výbuchem v Explosii se začali dožadovat odškodnění. Zatím se jedná pouze o lidi, kterým exploze poškodila nemovitost. Škody budou podle prvních odhadů stoupat maximálně do statisíců korun. Škody přímo v areálu dosáhnou milionů korun.

„Odhady škody vyčísleny nemáme, předpokládáme, že budou spíše nižší. Lidé se na nás začali obracet. Kontaktní informace jsou pro ně zpřístupněny a zveřejněny,“ říká tiskový mluvčí firmy Explosia Jiří Simandl.

Případné odškodnění rodin čtyř pohřešovaných lidí nechce společnost zatím komentovat. Stanovisko zaujme ve chvíli, až policie poskytne oficiální informaci o úmrtí zmizelých zaměstnanců.

Jan Piroch, Naďa Kubínková, Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme