Explosia prodloužila zkrácenou pracovní dobu, ale nezvýšila platy. Napětí mezi zaměstnanci roste

Odboráři z pardubické Explosie chtějí snížit napětí mezi zaměstnanci. To trvá už od dubna, kdy vedení chemičky prodloužilo v některých provozech zkrácenou pracovní dobu, ale nezvýšilo platy. K žádné dohodě zatím nedošlo ani přesto, že situaci řešil i nezávislý zprostředkovatel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vstupní brána do Explosie - provoz pokračuje | Foto: Honza Ptáček

Odborový předák Josef Hostovský teď navrhuje finanční kompenzaci v podobě odměn na konci roku. Jinak se obává další velké nespokojenosti pracovníků:

„Napětí ve firmě je pořád docela velké a došlo tu i k jednomu excesu. Myslím si, že došlo k docela dost drsnému porušení mezilidských vztahů. Jeden kouká na druhého, jestli nemá víc. Situace je tam napjatá. Vypadá to tak, že někteří zaměstnanci chtějí skončit, protože nejistota je docela velká.“

Explosia je známá mimo jiné díky plastické trhavině Semtex. Nová výroba Semtexu je však minimální. V současné době probíhá především přepracování a značkování, případně likvidace vyřazených plastických trhavin ze zásob české armády. Dodávky nově vyrobené trhaviny směřují právě a většinou pro armádní účely.

Firma tuto trhavinu vyvinula koncem padesátých let, sériovou produkci pak zahájila v šedesátých letech.

Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme