Exploze parovodu vyděsila centrum Českých Budějovic

Parovod explodoval v pondělí krátce před patnáctou hodinou odpolední v centru Českých Budějovic. Mohutný sloup páry bylo vidět z velké vzdálenosti. Výbuch nadělal pouze škody na majetku, zdravotníci ošetřili několik lidí v šoku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výbuch parovodu v Českých Budějovicích | Foto: ČTK

Havárie se stala v Alešově ulici, ta je nyní uzavřená v úseku od Čechovy ulice po Vrchlického nábřeží. Porucha nezasáhne větší část města, bez teplé vody je jedna mateřská školka a jeden rodinný dům.

Poté, co pára přestala tryskat z potrubí, odhadl následky velitel zásahu hasičů Jan Pavlík: "Je tady poškozených několik desítek aut, rozházené kamení a asfalt."

Českobudějovická teplárna potrubí na místě havárie minulý týden opravovala, v den výbuchu ale naštěstí nikdo ve výkopu nepracoval. Potvrdil to ředitel rozvodu tepla Jan Duda: "Ne, naposledy se tam pracovalo v pátek."

Parovod explodoval právě v místě výkopu, který vznikl při opravách. Tlak vytrhl litinové koleno o průměru asi 40 centimetrů a délce asi tři metry.

Přečtěte si také:
Hasiči: lidé by si měli ve vedrech dávat pozor na hořlaviny
Výbuch ve slévárně na západě Francie zranil desítky lidí
Pět popálených lidí skončilo v nemocnici. Za výbuch plynové bomby můžou vedoucí
Exploze vagónů s plynem zabila v Itálii nejméně 13 lidí
Moskevští hasiči dostali pod kontrolu požár zapříčiněný výbuchem potrubí

Ivan Mls, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme