Exšéf brněnských strážníků Přikryl zatím nenastoupil do vězení. Čas má do půlnoci

Bývalý ředitel Městské policie Brno Jaroslav Přikryl nenastoupil do věznice v Bohunicích. K výkonu trestu se měl podle rozhodnutí soudu dostavit do 16 hodin. Mluvčí bohunické věznice Dana Krejčířová ale řekla, že na to má čas až do dnešní půlnoci. Česká televize uvedla, že Přikryl je hospitalizován ve Fakultní nemocnici Brno, která to ale zatím nepotvrdila. Exšéf brněnských strážníků má za mřížemi strávit 1,5 roku. Podle soudu zahlazoval pokuty.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Berdych žadá o podmíněné propuštění z vězení

David Berdych žadá o podmíněné propuštění z vězení | Foto: Filip Jandourek

„Pokud by byl odsouzený hospitalizován nebo mu bránily závažné důvody, nejednalo by se o maření výkonu úředního rozhodnutí,“ sdělila mluvčí Městského soudu v Brně Petra Hovorková.

Případ bývalého ředitele strážníků tvoří dvě kauzy. V první byl potrestán za to, že 20 známým zahladil dopravní přestupky tak, aby za ně neplatili pokuty. Vše se řešilo domluvou. Městský soud za to Přikryla poslal na 1,5 roku do vězení.

Stejný soud později trest o dva měsíce zvýšil prostřednictvím souhrnného trestu. Přikryl se totiž podle rozsudku dopustil také neoprávněného nakládání s osobními daty lidí. Nechal si vytáhnout z evidence městské policie případy, na nichž chtěl ukázat to, že jeho postup při údajném zahlazování pokut byl běžný.

Z podnětu Krajského soudu v Brně se trest nakonec znovu snížil na 1,5 roku vězení. Od potrestání za neoprávněné nakládání s osobními údaji soud upustil.

Přikryl s tím ale nesouhlasí. Nejprve si podal proti odsuzujícímu rozsudku odvolání, a když s ním neuspěl, obrátil se s dovoláním na Nejvyšší soud.

„Ten ale dovolání odmítl. Napadené rozhodnutí podle Nejvyššího soudu netrpí vadami,“ zdůraznila už před časem Hovorková.

Pravomocný rozsudek padl loni v červnu, o dovolání rozhodl Nejvyšší soud loni v listopadu. Dlouho ale nemohl výsledek zveřejnit, usnesení se totiž nedařilo doručit do vlastních rukou odsouzeného.

Přikryl, o kterém se kdysi mluvilo jako o možném kandidátovi na policejního prezidenta, vinu dlouhodobě popírá.

Vlasta Gajdošíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme