Externí firmy uklízely ve Vsetíně sníh jinde, než měly, i na soukromých cestách

Nasazení navigačních přístrojů do traktorů a sypačů najatých firem odhalilo vážné nedostatky v zimní údržbě na území Vsetína. Podle údajů, které začátkem roku získaly tamní Technické služby, některé stroje uklízely jinde, než ukládá plán.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruční údržba chodníků ve Vsetíně | Foto: Roman Verner

Dělo se tak hlavně na periferii a u samot. Vyplacené peníze už město zpátky nezíská. Proto se teď podle mluvčí Jany Čadové snaží sladit aktuální plán s letitými zvyklostmi.

"Občané si na to za ta léta zvykli a nyní si stěžují. Město čeká rozhodnutí, zda některé z dotčených komunikací do pasportu zařadí a budou tak opět upravovány, nyní už legálně v rámci plánu zimní údržby, nebo zůstanou bez údržby. V případě soukromých komunikací budeme jednat s jejich vlastníky o podmínkách, za kterých by bylo schopno je udržovat,“ vysvětlila Čadová.

Zimní údržba ve Vsetíně | Foto: Roman Verner

Celý problém vyšel najevo poté, co Technické služby nasadily do najatých vozidel navigační zařízení. Řidiči se totiž drželi po léta zažitých tras.

„Ti chlapi znali prostředí nebo byli z údolí, kde se to takhle dělá, takže to yvhrnuli i sousedům a my jsme za to platili. Narazili jsme tak na to, že se udržují i soukromé cesty a podobně. Troufám si říct, že tak ve dvaceti procentech,“ uvedl ředitel městské organizace Lubomír Střelec.

Tereza Jelínková, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme