Externí firmy uklízely ve Vsetíně sníh jinde, než měly, i na soukromých cestách

Nasazení navigačních přístrojů do traktorů a sypačů najatých firem odhalilo vážné nedostatky v zimní údržbě na území Vsetína. Podle údajů, které začátkem roku získaly tamní Technické služby, některé stroje uklízely jinde, než ukládá plán.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruční údržba chodníků ve Vsetíně | Foto: Roman Verner | Zdroj: Český rozhlas

Dělo se tak hlavně na periferii a u samot. Vyplacené peníze už město zpátky nezíská. Proto se teď podle mluvčí Jany Čadové snaží sladit aktuální plán s letitými zvyklostmi.

"Občané si na to za ta léta zvykli a nyní si stěžují. Město čeká rozhodnutí, zda některé z dotčených komunikací do pasportu zařadí a budou tak opět upravovány, nyní už legálně v rámci plánu zimní údržby, nebo zůstanou bez údržby. V případě soukromých komunikací budeme jednat s jejich vlastníky o podmínkách, za kterých by bylo schopno je udržovat,“ vysvětlila Čadová.

Zimní údržba ve Vsetíně | Foto: Roman Verner

Celý problém vyšel najevo poté, co Technické služby nasadily do najatých vozidel navigační zařízení. Řidiči se totiž drželi po léta zažitých tras.

„Ti chlapi znali prostředí nebo byli z údolí, kde se to takhle dělá, takže to yvhrnuli i sousedům a my jsme za to platili. Narazili jsme tak na to, že se udržují i soukromé cesty a podobně. Troufám si říct, že tak ve dvaceti procentech,“ uvedl ředitel městské organizace Lubomír Střelec.

Tereza Jelínková, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme