Extrémní závod prověří armádní vytrvalce v Jeseníkách

Již po šestnácté se v Jeseníkách uskuteční extrémní vojenský závod v přežití. Vytrvalostní závod tříčlenných armádních družstev Winter Survival 2010 láká účastníky ze speciálních vojenských jednotek z tuzemska i zahraničí. Mezinárodního Mistrovství Armády České republiky v zimním přírodním víceboji se tak dnes zúčastní šest desítek závodníků nejen z České republiky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Winter Survival 2003

Mrazivé počasí a husté sněžení, které už několik týdnů ochromuje Českou republiku, vyhovuje organizátorům závodu, který co do rozsahu a všestrannosti nemá ve světě obdoby. Čím těžší podmínky, tím více prověří schopnosti vojáků.

Vrcholem závodu bude dvoudenní vytrvalostní etapa. Její součástí je překonávání skalních stěn, říčních roklí a přenocování ve sněhu. Okolo padesáti kilometrů nepřístupným terénem musí závodníci absolvovat s veškerou výbavou na zádech a přitom splnit řadu náročných úkolů.

Ondřej Bouda, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme