Falešní zaměstnanci vodáren nabízejí v Terezíně levnější vodu

Falešné průkazy a nabídka na levnější vodu. Pod touto záminkou se snaží neznámý muž se ženou v Terezíně na Litoměřicku dostat do domácností. Tvrdí, že pracují pro vodárny a lidem nabízejí, že u nich doma zkontrolují vodoměry a zjistí, kolik mohou ušetřit. Ve skutečnosti to jsou ale podvodníci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vodoměry - teplá a studená | Foto: Ladislav Bába

„Je to nemožný. Využívají převážně starší lidi, kteří se chudáci nechají vytočit,“ zlobí se paní Věra z Terezína, která má s falešnými nabídkami už své zkušenosti.

Na podvodníky po předchozím upozornění od Severočeských vodovodů a kanalizací upozornila i radnice. Podle místostarostky Hany Rožcové z hnutí Ženy Terezínska se dozvěděli, že do vodáren volala obyvatelka, ke které se pár snažil dostat. Proto hned varovali obyvatele města.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Terezíně řádí podvodníci, kteří se vydávají za zaměstnance vodáren. Natáčela o tom Lucie Valášková

„Po Terezíně se potulují dva lidé, kteří nabízí levnější vodné a stočné. Chtějí se ale jen dostat do domu,“ říká Rožcová.

Na policii se zatím nikdo nepřihlásil. Jak ale žádá Pavla Kofrová z litoměřické policie, pokud lidé potkali údajné zaměstnance vodáren v Terezíně, nebo mají podezření na jiné podvodné jednání ať se určitě na policii obrátí:

„Přivoláním hlídky můžete zachránit jinou důvěřivou osobu. Operační středisko do uvedené lokality pošle hlídku, která důvěryhodnost podezřelé osoby prověří.“

Každý pracovník nejen vodáren, ale například i elektráren má průkaz zaměstnance. Iveta Kardianová ze Severočeských vodáren a kanalizací apeluje, aby lidé pokaždé průkaz vyžadovali a pokud si nebudou jeho pravostí jistí, je jim k dispozici speciální linka 840111111, kde si mohou totožnost zaměstnance ověřit.

Navíc zaměstnanci, kteří musí navštěvovat klienty v jejich domácnostech, chodí v předem smluvený nebo oznámený čas.

Lucie Valášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme