Farmářské trhy v Praze se rozšiřují na další místa

Další farmářské trhy se dnes otevírají v Praze. Lidé mají možnost nakoupit si čerstvé potraviny přímo od zemědělců jak v Holešovické tržnici, tak také na Kubánském náměstí v Praze 10, kde se bude trh konat pravidelně až do konce října.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zelenina | Foto: Andrea Čánová

„Bude tam pravidelně každé úterý, čtvrtek a sobotu. Spatřujeme v tom jakýsi rutinní trh, kdy obsluhujeme spotřebitele. Nejedná se tedy o žádný jarmark, ale o něco, kam si opravdu jdete nakoupit základní potraviny,“ přiblížil Radiožurnálu organizátor trhu, předseda Občanského sdružení Archetyp Jiří Sedláček.


Připomněl, že na trhu bude k dostání nejen ovoce a zelenina, ale například i mléčné výrobky, uzeniny, maso, pečivo či chleba. „Čili to základní spektrum, co si spotřebitel nakupuje,“ dodal.

Jak řekl Radiožurnálu předseda Asociace soukromého zemědělství Josef Stehlík, farmářské trhy jsou jedním z nejlepších způsobů, jak propagovat české potraviny:

„Spousta zákazníků si za posledních sedm osm let, kdy začal boom supermarketů, odvykla čerstvé potraviny, které jsou vlastně přímo z toho selského dvora. My si myslíme, že je to chyba a že je potřeba zákazníka získat pro to, aby měl zájem o skutečnou kvalitu.“

Farmářské trhy už se otevřely také v Kladně, Pardubicích, Tišnově, v Brně nebo v Plzni.

Katka Brezovská, Zbyněk Zykmund Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme