Férová snídaně v Pardubicích nabídne poučení o fair trade i domácí dobroty

Téměř šest desítek českých měst a obcí se dnes připojí k veřejnému snídaňovému happeningu, kterým oslaví Světový den pro fair trade. Desetitisíce lidí z celého světa nebudou snídat doma, ale společně například v parcích, na náměstích, v zámeckých zahradách i na nábřeží řek. Česká republika se letos připojí už podruhé. V Pardubicích jsou připraveni i na rozmary počasí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Férová snídaně (ilustr. obr.) | Foto: NaZemi – společnost pro fair trade

Suchá varianta fairtradové snídaně se odehraje v parku Bratranců Veverkových, v případě deště je připraven Klub 29.

Hlavním cílem akce je představit lidem výrobky fair trade. Tato značka zaručuje, že při výrobě nejsou porušována lidská práva, nezneužívá se dětská práce a nedochází k poškozování přírody.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktorka Drahomíra Bačkorová informuje o chystané Férové snídani v Pardubicích

Během loňského ročníku se kolemjdoucí často nechali nabídkou dobré a zdravé snídaně zlákat. Letos na ně čeká také řada domácích dobrot. Při fair trade snídani je totiž zvykem, že každý napeče a připraví to nejlepší, co umí.

„Rozbalíme deky, napečeme chleba, buchty, kakao, kafe, právě od fair trade. Doufáme, že přijdou další lidi, kteří taky navaří, něco upečou,“ říká jedna z organizátorek Eva Kalhousová.

Dodává ale, že na piknikové dece jsou vítáni i ti, kteří vlastní výtvory nepřinesou: „Když budete mít svůj hrneček, talířek, tak můžete určitě posnídat s námi.“

krw, Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme