Festival muzejních nocí doprovází ve Středočeském kraji různé zábavné akce

Desítky muzeí po celé zemi zůstanou dnes otevřené pro návštěvníky až do noci. Koná se devátá Muzejní noc. Ve Středočeském kraji si budou moci návštěvníci prohlédnout například Polabské muzeum v Nymburce, České muzeum stříbra v Kutné Hoře nebo Muzeum Mladoboleslavska.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České muzeum stříbra v Kutné Hoře - návštěvníci na nádvoří Hrádku | Foto: České muzeum stříbra Kutná Hora

V Českém muzeu stříbra v Kutné Hoře čeká na návštěvníky cesta do podzemí, zájemci si budou moci obléct i tradiční havířské šaty. Muzeum bude otevřeno od osmi hodin večer až do půlnoci a k vidění bude ohňová show, historický šerm, šperkařská dílna s drátěnými nebo kovovými výrobky.

V Kutné Hoře bude večer otevřena i Galerie Středočeského kraje. Návštěvníci si budou moci prohlédnout i Sankturinovský dům, impozantní palác s barokní fasádou, který tvoří dominantu Palackého náměstí.

Také v Mladé Boleslavi se dnes koná už devátá Muzejní noc. Všechna kulturní zařízení budou ve městě přístupná zdarma.

V městském paláci Templ vystoupí divadelní soubor HEČ - Seniorská kapela, pro děti budou připravené tvůrčí dílny s tématikou hudebních nástrojů, součástí programu bude i šperkařská dílna, ražba mincí, ale i turnaj v ruském kuželníku a v točení káči.

Ve Sboru českých bratří mohou návštěvníci v rámci Muzejní noci zhlédnout výstavu fotografií Zdeňka Halíře a Vladimíra Kuřátka Máchův kraj poetický.

Zájemci během muzejní noci mohou zajít i do Škoda Auto Muzea a obdivovat depozitář prototypů a sportovních vozů. V Muzeu Mladoboleslavska se bude muzejní noc odehrávat ve znamení jarních svátků. Večer vyvrcholí na hradní baště ohňovou show.

K devátému ročníku akce se letos v zemi přihlásilo 312 institucí ze 143 měst. Festival skončí 8. června Pražskou muzejní nocí.

Jana Huzilová, Pavel Pavlas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme