Festival Vltava žije promění řeku v Českých Budějovicích na hudební a animační scénu

Nad hladinou řeky Vltavy v Českých Budějovicích se rozpoutá bouře. Pršet ale snad nebude. Třetí ročník festivalu Vltava žije, jehož tématem je tento přírodní živel, nabídne hudební vystoupení, světelnou show i dobročinnou akci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Laserová show | Foto: Fotobanka stock.xchng

„Ukázat bouři v různých formách, vtáhnout diváka do příběhu, aby odcházel domů plný emoce, ten příběh si pamatoval a těšil se na příští ročník,“ klade si za cíl jeden z organizátorů třetího ročníku festivalu Vltava žije Rudolf Střítecký.

Zatímco přírodní živel sebou přináší déšť, hromy a blesky, multimediální show nad hladinou Vltavy a na jejích březích se ponese v trochu jiném duchu.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Českých Budějovicích se koná třetí ročník festivalu Vltava žije. Jeho program přiblížila Jitka Cibulová Vokatá.

„My jsme si připravili pro letošek dvě vodní stěny. V současné době je to asi největší vodní stěna ve střední Evropě tohoto typu, ve své maximální velikosti je 50 metrů široká a 20 metrů široká. Připravuje se instalace dvaceti laserů, což je vůbec největší počet, který jsme doposud na show měli. I pyroefekty pojedou, řádově tam bude rozestavěných 50 až 60 inteligentních světel,“ popsal Střítecký.

Kromě velké světelné show čeká na návštěvníky také řada hudebních vystoupení. Všichni účinkující mají nějakou spojitost s jižními Čechami.

„Dostává prostor Oceán, což je už taková legenda, a mladá, multižánrově založená skupina Pub Animals. Jihočeskou filharmonii jsme cíleně propojili s dětským sborem Carmina, oni společně dali dohromady několik písní speciálně na tuto příležitost a přidává se k nim sólová zpěvačka Jitka Charvátová, která se právě stala novou tváří Oceánu,“ potvrzuje další organizátorka Lenka Střítecká.

V rámci festivalu se setkají jihočeské dětské domovy

Festival spojil příjemné s užitečným. Jeho součástí je totiž také setkání jihočeských dětských domovů a pěstounských rodin.

„Měli jsme nápad, že bychom této příležitosti mohli využít, všechny dětské domovy pozvat, dát jim prostor, aby si mohly prodávat své výrobky, přivydělat nějaké peníze a ukázat, co umí, ale přitom se čistě asimilovat do běžných návštěvníků, kde nevidíte absolutně žádný rozdíl,“ dodává Lenka Střítecká.

Vltava začne žít na českobudějovické náplavce ve tři hodiny odpoledne. Program potrvá až do 22. hodiny.

Jitka Cibulová Vokatá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme