Festival zdravého životního stylu v Děčíně nabízí biostravu i měření aury

Tajemství irisdiagnostiky, účinky rostlinných olejů nebo čajů, novinky ze zdravé výživy a spousty dalších méně známých informací dnes mohou lidé získat v děčínské knihovně. Druhý den tam probíhá festival zdravého životního stylu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příprava japonského sushi | Foto: Ivana Šuláková

„Rýži si rovnoměrně roztáhneme přes řasu. Tady jsou připravené suroviny, které do ní budeme dávat. Dnes jsem přivezla na ukázku California maki. Ty děláme ze syrového lososa, avokáda, lahůdkové cibulky. A k tomu samozřejmě nakládaný zázvor, wasabi…“ popisuje přípravu sushi Lucie Tomášková, která je odbornicí na zdravou výživu.

Na jejím stole jsou však také lákavě vyhlížející koláče, které zdravou výživu na první pohled nepřipomínají.

Přehrát

00:00 / 00:00

Festival zdravého životního stylu v Děčíně navštívila reportérka Iva Zítková

„Samozřejmě že jsou zdravé. Jsou tady koláče připravené z různých druhů celozrnné bio mouky a slazené jsou buď jen ovocem, nebo rýžovým sirupem, ječným sladem,“ vysvětluje odbornice.

Ke koláči se hodí čaj. U Zdeňka Neputila lze ochutnat jeden z nejvzácnějších - lotosový květ.

„Ten čaj je poměrně drahý. Sto gramů stojí kolem tisícikoruny. Je to kvůli tomu, že na jeden kilogram čaje se spotřebuje tisíc lotosových květů. Toho čaje se vyprodukuje málo, proto je tak drahý,“ říká Neputil.

Festival připomíná tak trochu tržiště. Ke stánku paní Jitky už zdálky láká vůně.

„Vykuřování je záležitost dva tisíce let, možná i víc stará. Už naši předkové vykuřovali různými bylinkami. Tady je třeba výborná směs na nachlazení. Vy ty místnosti, kde jsou bacily, vykouříte bylinkami,“ tvrdí.

Změřte si svou auru

O kousek dál to vypadá jako v lékárně. Na stole jsou desítky lahviček s různými oleji, které mají skvělé účinky na zdraví člověka. Z plastové lžičky můžete ochutnat třeba višňový, makový či pepřový olej.

A u dalšího stánku si zájemci mohou nechat změřit svoji auru speciálním přístrojem. „Korelace mezi elektrickými vlastnostmi kůže a chováním a vlastnostmi člověka jsou skryty v tomto zařízení, které to umí vyhodnotit a dát do obrázků,“ říká jeho majitel, civilním povoláním kamnář.

Kromě prodejní výstavy se až do dnešního večera ve vedlejším sále konají přednášky a cvičení například lunární jógy nebo nebo východní léčitelské metody reiki.

Iva Zítková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme