Financování MotoGP v Brně není jasné ani po schůzce primátora s hejtmanem

Hodinu a půl dnes ráno jednali brněnský primátor a jihomoravský hejtman o podpoře závodů Grand Prix silničních motocyklů. Mistrovství světa se na brněnském okruhu má jet za méně než dva měsíce a stále není vyřešeno financování celé akce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Masarykův okruh v Brně | Foto: Ondřej Jánoška

Podporu z veřejných rozpočtů v minulosti přislíbilo ministerstvo školství, kraj i město. Jasný ale není způsob jejich převedení organizátorovi akce.

Jednoznačnou odpověď nepřinesla ani dnešní schůzka představitelů města a kraje. Návrh vedení Brna na 50milionovou dotaci podniku o víkendu zkontrolují krajští právníci a hejtman Michal Hašek z ČSSD nevyloučil, že by se k podpoře přidal.

Času na vyřešení financování mistrovství světa ale není nazbyt. Zastupitelstva kraje i města, která o veřejných penězích mohou rozhodnout, zasednou už příští týden. Do té doby se chce hejtman sejít i s novou ministryní školství Kateřinou Valachovou.

„Část peněz, která je připravená na podporu Velké ceny, jsou peníze ministerstva školství, potažmo vlády. A je tedy nezbytné, aby se na nich domluvili nejenom primátor s hejtmanem, ale logicky by u toho měla být také ministryně školství,“ řekl Hašek.

Tomáš Jelen Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme