Firmu, která opraví fotbalový stadion, vybralo Ústí nad Labem v elektronické aukci

Celkem 168 270 000 korun zaplatí město Ústí nad Labem za opravu fotbalového stadionu. Práce udělá firma Metall Quatro z Mostu. Radní dnes potvrdili výsledek elektronické aukce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Ústí se radují z gólu do sítě Českých Budějovic. | Foto: David Kalvas | Zdroj: Český rozhlas

Je to vůbec poprvé, kdy město vybíralo vítěze zakázky právě elektronickou aukcí. Systém funguje tak, že se v určitém termínu přihlásí zájemci, pak úředníci zkontrolují, jestli splnili všechny požadavky (např. na zkušenosti s podobnými stavbami), zda nejsou zadlužení, jakou nabídnou cenu.

V tomto případě se přihlásilo pět firem, které v elektronické aukci během určitého času soutěžily, kdo dá míň. Startovní je vždy částka, kterou nabídly, a tu pak snižovaly. Zástupci firem měli čísla, takže viděli pouze aktuálně nabízenou sumu, ale už ne, o kterého konkurenta jde.

Výsledek aukce dnes potvrdila rada města, která chce tímto způsobem ušetřit. Přesto nejde o malé peníze, za opravu stadionu zaplatí přes 168 milionů korun. Celou částku uhradí nejprve firma, které bude následně město deset let splácet.

Nejvyšší částka, kterou nesměly firmy při nabídkách překročit, byla 198 milionů. Primátor Vít Mandík z ČSSD loni v červnu doufal, že právě díky elektronické aukci se podaří cenu srazit až ke 170 milionům.

Práce na stadionu potrvají zhruba rok a půl, vybudován bude vyhřívaný trávník, umělé osvětlení, nové zázemí pro hráče i fotbalové fanoušky a také nová hlavní tribuna.

Ústečtí fotbalisté teď hrají druhou ligu, kde jsou aktuálně devátí. Už v sezoně 2010/2011 ale hráli nejvyšší soutěž, ovšem na stadionu v Teplicích, nedařilo se jim a sestoupili do druhé ligy. V další sezoně 2012/2013 se teoreticky opět vyšplhali mezi elitu, jenomže fotbalová asociace už klubu nedala další výjimku hrát jinde právě kvůli stadionu, který nevyhovuje prvoligovým požadavkům. Ústí tak zůstalo ve druhé lize.

Gabriela Hauptvogelová, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme