Fotbaloví funkcionáři chtějí přesvědčit kluby na Děčínsku, aby nastupovali proti TJ Junior Roma

S fotbalisty z TJ Junior Roma Děčín nechce ve fotbalové soutěži třetí třídy hrát pět z deseti soupeřů. Kluby se odvolávají na možné násilnosti od děčínských hráčů a incident starý tři roky. Jejich názor chtějí dnes večer změnit fotbaloví funkcionáři na schůzce se zástupci klubů třetí třídy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Před utkáním v Děčíně - diplomaté a romové | Foto: Gabriela Hauptvogelová

„Hráči TJ Roma Děčín jsou silně agresivní, impulsivní. Takže naši hráči se dohodli, že kvůli bezpečnosti, aby se někomu něco nestalo, aby nebyli polámaní, že s nimi hrát nebudou,“ vysvětlila začátkem září důvody Tatranu Rybniště hospodářka klubu Jaroslava Fišerová.

Za tři roky změnil tehdy problematický klub jméno i hráče. Nastupuje za ně už jen jeden, iniciátor tehdejší rvačky Patrik Herák. Zdůvodnění týmů, které s TJ Junior Roma nechtějí hrát, bere jako výmluvu. „Impulsy pořád jsou, ale už jen ty fotbalové. Rvačky a tyto věci, to už jsou mimo mě,“ tvrdí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbaloví funkcionáři chtějí přesvědčit kluby na Děčínsku, aby nastupovali proti TJ Junior Roma. Podrobnosti má Gabriela Hauptvogelová

Kluby, které nechtějí s TJ Junior Roma hrát, argumentují tři roky starým incidentem. To Herák označuje za špatné.

„Proč tím argumentují? Já jsem za to byl potrestán, tři roky jsem nemohl hrát fotbal, pokutu jsem zaplatil. Obvolával jsem ostatní týmy, dokonce jsem jim řekl, že v tomto týmu ukončím licenci kvůli tomu, aby s nimi hráli. A oni řekli, že to není ten důvod, že tu jsem já. Potom teda co chtějí víc?“

Herák hraje i za Heřmanice a podle předsedy okresního výkonného výboru Libora Šimečka bez problémů. Možný diskriminační motiv mužstev ale Šimeček odmítá a doufá v obrat.

„Jednoznačně se nejedná o rasismus a diskriminaci. Doufám, že si to vysvětlíme na schůzce. Situace se vyjasní a všechny ostatní oddíly nastoupí k soutěži. Jsem přesvědčen, že to takto bude,“ věří.

Kromě zástupců týmů třetí třídy, okresu, kraje do Děčína dnes večer přijede také generální sekretář Fotbalové asociace Rudolf Řepka.

Gabriela Hauptvogelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme