Fotbalový klub SK Kladno má opět finanční potíže. Dluží hlavně na energiích

Kladenské zastupitelstvo bude před Vánoci rozhodovat o tom, jestli zachrání, nebo nezachrání fotbalový klub SK Kladno. Ten dluží statisícové částky. Proto žádá město o mimořádnou dotaci ve výši 2 miliony korun. Věc včera projednávalo kladenské zastupitelstvo.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalový stadion Františka Klose

Fotbalový stadion Františka Klose | Foto: fotbalportal.cz

Mezi zastupiteli vyvolala případná další položka v rozpočtu ostré reakce. Zatímco třeba někteří zástupci opoziční Volby pro Kladno byli spíše pro dotaci, primátor Dan Jiránek za ODS s ní nesouhlasí.

„Já jsem proti tomu zvýšit dotaci 3,3 milionu na 5,3 milionu korun. Protože si myslím, že je tady spousta klubů, které mají podobný počet dětí a které dostávají od města dotace v řádu stovek tisíc,“ tvrdí.

Fotbalový klub SK Kladno, kam chodí sportovat 340 dětí, požádal o mimořádnou dotaci kvůli svým dluhům.

Přehrát

00:00 / 00:00

O problémech SK Kladno informovala reportérka Kateřina Havránková

„Zatížení klubu je z největší části v energiích. My tam máme tři hřiště plus umělou trávu plus pronajímáme další hřiště, aby ty děti měly kde sportovat. A tam samozřejmě musíte sekat, hnojit, kropit, k tomu platit správce,“ vysvětluje člen výkonného výboru SK Kladno Eduard Novák.

Fotbalový klub nežádá mimořádnou dotaci poprvé. Eduard Novák přiznává, že klub, který je občanským sdružením, na tom není finančně právě nejlépe.

Jednou z variant, která se přetřásá už několik let, je možnost převedení klubu a jeho provozu na město. To ale zatím nepřichází v úvahu, protože sdružení čerpalo na vybavení stadionu dotaci z ministerstva a jeho podmínky to zakazují.

„Oni vždycky slíbili, že si vyřídí výjimku, a nikdy nebyli schopni ji přinést. Takže my si nemůžeme nijak ani pronajmout, ani koupit, ani oni na nás nemohou bezplatně převést ten areál, který je kamenem úrazu,“ říká Jiránek.

Klub tak letos opět požádal o mimořádnou dotaci. A kvůli ní si zastupitelé udělají speciální „vánoční večírek“. Rozhodovat o ní totiž budou na mimořádném jednání 23. prosince.

Zastupitelé budou chtít od sportovního klubu podrobný přesný přehled jeho hospodaření. V diskuzi se totiž ozývaly i argumenty, že finance klubu jsou nepřehledné.

Kateřina Havránková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme