Fotbalový klub v Karviné bojuje s plevelem v ochozech. Město je chce opravit

Nezvyklou posilu mají karvinští fotbalisté. Trenéra nebo maséra má každý klub, jejich mužstvu ale pomáhají i zahradníci. Stejně houževnatě, jako bojují hráči na hřišti, oni zápasí s plevelem, který zarůstá ochozy. Město však plánuje, že místa pro diváky opraví.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Staré ochozy stadionu jsou nevyhovující, proto půjdou k zemi. Nahradí je zastřešená tribuna. | Foto: František Tichý | Zdroj: Český rozhlas

„Trhám to, jak se dá. Rukama, někdy se to dá vyndat i špachtlí. Nejhorší jsou pampelišky,“ láteří nezbytná posila karvinského klubu Jiří Keller.

A není na to sám - s plevelem na ochozech bojuje i Ladislav Hanus. „Sice děláme postřiky, ale pořád to roste,“ stěžuje si.

Některé části ochozů už jsou úplně pryč, protože se kvůli zarůstajícímu plevelu drolí. „Moc hezké to není. Dá se tady jenom stát. Když si na to člověk sedne, tak už na vlastní riziko,“ říká Šárka Swiderová z magistrátu.

Přehrát

00:00 / 00:00

O stav fotbalového stadionu v Karviné se zajímala Andrea Čánová

„Dráha, která je kolem stadionu, by se také měla změnit, aby tady mohli atleti trénovat, protože dnes to vypadá docela šíleně,“ dodává.

Oprava stadionu by přišla na více než 300 milionů korun a město chce využít evropské dotace.

Andrea Čánová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme