FOTO a VIDEO: Na zámku Plumlov v noci hořelo. Škoda je až 12 milionů korun

Na zámku Plumlov v noci z pondělí na úterý hořelo. Požár zasáhl střechu levého křídla budovy. Likvidovalo ho šest jednotek. Škoda je podle prvních odhadů 8 až 12 milionů korun. Příčina požáru zatím není známa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár na zámku Plumlov | Foto: HZS Olomouckého kraje

Hasiči dostali oznámení o požáru kolem jedné hodiny ráno. Na místo se sjelo šest jednotek. Velitel zásahu si také vyžádal výškovou techniku.

„Nebylo tam moc místa, proto byla využita výšková technika. Šlo o automobilovou plošinu, která se používá pro hašení z výšky,“ popsal Zpravodajskému webu Českého rozhlasu mluvčí hasičů Jan Ondruch.

Požár se nakonec hasičům podařilo nad ránem uhasit. „Velitelem zásahu byla krátce po druhé hodině ranní hlášena lokalizace požáru a v brzkých ranních hodinách jeho likvidace,“ dodal Ondruch.

Výše škody byla předběžně odhadnuta na osm až dvanáct milionů korun. „Jednotky svým včasným zásahem uchránily majetek v hodnotě téměř 50 milionů korun,“ upřesnil mluvčí hasičů.

Podle kastelána Pavla Zástěry hořelo v technických prostorech zámku, kde se nacházejí sklady. „Zámek rozdělujeme na vysoký a nízký. Vysoký zámek, kde se nacházejí také expozice, je v pořádku. Hořela střecha na východní straně nízkého zámku v délce zhruba 20 metrů. Ohnisko bylo v šopě, kde je sklad s palivovým dřívím," popsal kastelán ČTK.

Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme