Františkovy Lázně mají nové vedení. Opozice jednání zastupitelů ignorovala

Františkovy Lázně mají nové vedení města. Zvoleno bylo na večerním ustavujícím zasedání městského zastupitelstva, které muselo svolat ministerstvo vnitra. O jednání projevila veřejnost veliký zájem. A v zaplněním slavnostním sále Společenského domu ho sledovaly s napětím a očekáváním více než tři stovky lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Františkovy lázně

Na zasedání si ovšem museli lidé počkat celé tři měsíce od komunálních voleb. Kvůli stížnostem na průběh hlasování a poté kvůli otálení odstupujícího a poněkud kontroverzního starosty Ivo Mlátilíka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ustavující zasedání ve Františkových Lázních sledoval redaktor Zdeněk Trnka.

„Tady to zastupitelstvo je podle mých představ,“ řekla jedna z přihlížejících. Lidé viděli zvláštní zasedání. Z jedenácti nových zastupitelů, si pět členů opozice, včetně bývalého starosty, vzalo dovolenou, schůzi ignorovalo a nepřišlo.

Zbylých šest koaličních zastupitelů starostku a její místostarosty bez problémů zvolilo. „Starosta je na dovolené. Nevím, jakým způsobem se bude radnice předávat, nevím vůbec nic,“ řekla nová starostka Lenka Malkovská.

Staré vedení radnice s ní odmítá komunikovat, chod města je ohrožen. „Nemám informaci, že by bylo schváleno třeba rozpočtové provizorium, takže si nedovedu představit, z čeho město začne hospodařit k 1. lednu,“ podotkla Malkovská.

Potlesk, diskuze, ale také emoce. I také mělo ustavující zasedání průběh. Naprosto odlišné názory na chod města, obcházení zákona – to jsou důvody, proč se ve známých lázních konalo ustavující zasedání tak pozdě. „Je mi z toho smutno,“ dodala nová starostka.

Zdeněk Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme