Františkovy Lázně zakážou hrací automaty

Františkovy Lázně chtějí v ulicích města úplně vymítit hazard. Radnice proto zakázala skoro všechny herní automaty a soustředila je na jediné místo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hrací automat

Hrací automat | Foto: Corbis

Nová obecní vyhláška ale neřeší situaci úplně. Ve hře jsou totiž ještě tak zvané loterijní videoterminály, které podléhají jiným pravidlům. O jejich existenci rozhoduje ministerstvo financí.

"Veškeré hrací automaty, které měly licenci do konce roku skončí. Neprodloužíme jim licenci. Jde o asi 50 automatů a desítku heren převážně asijských obchodníků," řekl starosta Františkových lázní Ivo Mlátilík.

Přehrát

00:00 / 00:00

O problému herních automatů diskutovali v Radiofóru starosta Františkových lázní Ivo Mlátilík a náměstek ministra financí Tomáš Zídek

Zůstávají ovšem herní automaty nové generace, na kterých už není určený limit pro výši prohry a můžou být údajně umístěné kdekoliv s označením, že hra je zakázána mladším 18-ti let. Navíc obce nemůžou rozhodovat o jejich spuštění nebo naopak zrušení.

"Ministerstvo financí tyto videoterminály povoluje bez jakékoli informace městům, my o nich tak nevíme vůbec nic," uvedl Mlátilík. Náměstek ministra financí Tomáš Zídek s tím ale nesouhlasí.

"Od 1. června tohoto roku vyžadujeme od provozovatele těchto přístrojů potvrzení, že se s obcí dohodli na umístění tohoto zařízení na všech místech, kde obce vyhláškou upravují hazard," řekl Zídek.

Veronika Sedláčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme