Františkovy Lázně žalují šéfa Sazky Aleše Hušáka

Františkovy Lázně podaly trestní oznámení na předsedu představenstva a generálního ředitel Sazky Aleše Hušáka. Ten podle starosty města Ivo Mlátilíka vyhrožoval kvůli zákazu videoterminálů jemu i zastupitelům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aleš Hušák, generální ředitel Sazka a.s. | Foto: Tomáš Adamec

Františkovy Lázně letos vyhláškou zakázaly ve městě provozování nejen výherních hracích automatů, ale i videoterminálů. Ty ve městě kromě jiných provozovala právě Sazka.

Přehrát

00:00 / 00:00

O problému videoterminálů diskutovali starosta Františkových Lázní Ivo Mlátilík a ředitel Asociace provozovatelů kurzových sázek Marek Herman

Vyhrožování se podle Mlátilíka dopustil Hušák opakovaně ve čtyřech dopisech. Ovlivňuje v nich mínění zastupitelů a dokonce je údajně zastrašuje. „Že budeme platit obrovské finanční prostředky, že přijdeme i o svůj vlastní majetek,“ tvrdí Mlátilík.

Lázeňské město zakázalo videoterminály, které povoluje bez ohledu na názor obcí ministerstvo financí, od března. Podle stanoviska ministerstva vnitra tím ale město překročilo své pravomoci. Žádost o zrušení vyhlášky ale Františkovy Lázně odmítly. Chtějí, aby spor vyřešil Ústavní soud.

Starosta Mlátilík připomněl vyhlášku o zákazu prostituce na území města, o které Ústavní soud rozhodl, že je v pořádku, protože prostituce narušuje veřejný pořádek.

„My říkáme totéž. Takovéto pochybné provozy plné drog a kriminálních živlů narušují veřejný pořádek víc, než ta prostituce,“ uvedl Mlátilík.

Protože Sazka odmítla své videoterminály ve městě odpojit, město jí udělilo pokutu sto tisíc korun s tím, že pokud bude v provozování videoterminálů pokračovat, budou následovat další, statisícové pokuty.

Na soud se obrátí i Hušák

Aleš Hušák vyjádření z časových důvodů odmítl. Mluvčí společnosti Sazka Zdeněk Zikmund Radiožurnálu řekl, že obvinění jsou nepodložená a nesmyslná a šéf Sazky se proto bude bránit soudní cestou.

Hušáka se zastal také výkonný ředitel Asociace provozovatelů kurzových sázek Marek Herman. „Je vynikající právník, takže si myslím, že dopisy, které poslal jsou brilantně zpracované a to, co říká pan Mlátilík není pravda.“

„Máme dva dopisy, kdy jsme se dotazovali ministerstva financí a ministerstva vnitra a oba potvrzují, že pan Mlátilík při tom boji proti loteriím porušuje zákon. Ta situace je jednoznačná,“ dodal Herman.

Igor Maňour, Andrea Strohmaierová, Jan Richter Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme