Frenštát se rozloučil s prvními oběťmi výbuchu panelového domu

Plná smuteční síň ve Frenštátu pod Radhoštěm dala poslední sbohem prvním obětem exploze panelového domu. Pohřeb dvou malých sourozenců se dotkl každého z asi dvou stovek přítomných.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dům poničený výbuchem museli záchranáři kvůli přístupu na místo prakticky celý strhnout | Zdroj: ČTK

Lidé nosili květiny a hračky k fotografii dětí. Po celou dobu zhruba půlhodinového obřadu kromě jedné promluvy zněly pohádkové písničky.

Když zazněla melodie z Křemílka a Vochomůrky nebo ze Tří oříšků pro Popelku, měly slzy v očích i protřelí kameramani televizních štábů.

Většinu smutečních hostů tvořila početná rodina malých sourozenců. Obřad byl záměrně zkrácený, od kondolencí se upustilo, aby se ještě více neprohlubovalo utrpení nejbližších.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Jana Jeckelové ve Večerním Radiožurnálu o pohřbu prvních obětí výbuchu ve Frenštátu

„Já si myslím, že by to už ta rodina nevydržela, nemám slov. Krásné, smutné. Znám jejich babičku, bydlíme kousek od sebe,“ řekla Českému rozhlasu se slzami v očích paní Drahomíra, podle níž se život rodiny, která přišla o dvě malé děti, obrátil vzhůru nohama.

Na klid v okolí hřbitova dohlíželi policisté, vše se obešlo bez komplikací.

O tragédii je ve Frenštátu stále slyšet na každém rohu. Před radnicí přibylo svíček, fotek a hraček a místní se psychicky připravují na páteční rozloučení s dalšími oběťmi. V neděli se uskuteční ekumenická bohoslužba za tragicky zesnulé.

Vlna solidarity neutichá, na speciálním kontě stále přibývají peníze. Pokračuje také demolice trosek, aby se evakuované rodiny mohly co nejdříve nastěhovat.

Jana Jeckelová, dab Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme