Frenštátem budou znít modlitby za oběti tragédie. Faráři několika církví odslouží na náměstí mši

Modlitbami, zpěvem a zapálením svíček se dnes Frenštát pod Radhoštěm rozloučí s oběťmi výbuchu paneláku. Tragédie se stala přesně před čtrnácti dny a zemřelo při ní šest lidí, včetně tří malých dětí. Smutnou dobu, po kterou v podhorském městě vlají černé vlajky, završí dnešní mše svatá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demolice domu poničeného výbuchem ve Frenštátě pod Radhoštěm | Zdroj: ČTK

Dvakrát v tomto týdnu zaplnili pozůstalí smuteční síň na frenštátském hřbitově. Naposledy se rozloučili se svými milými, kteří se už nedočkali dalšího rána.

„Nemám slov – krásné, smutné, hrůza,“ říká Drahomíra. Svou účast ode dne výbuchu vyjadřují i ostatní místní. K radnici nosí květiny, svíčky, hračky, obrázky a fotografie. Mezi nimi i důchodkyně Jana: „I když je neznám, u svíček a fotek jsem si poplakala.“

Přehrát

00:00 / 00:00

O bohoslužbě informovala redaktorka Jana Jeckelová.

Dnes se náměstí Míru promění na velkou katedrálu, ruce v modlitbách tam sepnou faráři z několika církví.

Vzduch stále nabitý emocemi proříznou zvony dvou frenštátských kostelů. Jejich vyzvánění se ponese až k nedalekým beskydským kopcům. Připomene ty, co už nejsou mezi živými.

„Ten účel, proč je svolávána, jsme pojali jako završení pietního období, abychom spolu mohli prožít a procítit celou tu tragédii,“ dodává nezávislá frenštátská starostka Zdeňka Leščišinová.

Ekumenická bohoslužba začíná v 15 hodin.

Jana Jeckelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme