Fronty turistů před Hradem? Kontroly ještě zpřísníme, vzkazuje Ovčáček

Správa Hradu v posledních dnech zpřísňuje bezpečnostní opatření u všech vchodů. Reaguje tak na teroristické útoky v Evropě. Před Hradem se tak tvoří až dvousetmetrové fronty. Podle mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka se kontroly v areálu budou ještě zpřísňovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Ovčáček | Foto: Filip Jandourek

„V tuto chvíli zvažujeme velmi reálně navýšení počtu policistů na Pražském hradě tak, aby vše probíhalo bez závad. Nás čeká další fáze, to znamená zpřesňování a zlepšování technického vybavení," uvedl Jiří Ovčáček.

„Není žádným tajemstvím, že se chystá instalace bezpečnostních rámů do katedrály svatého Víta,“ doplnil hradní mluvčí.

Nová bezpečnostní opatření v areálu Pražského hradu ale komplikují práci průvodcům. Podle předsedy Asociace průvodců České republiky Stanislava Volemana narušují časté kontroly prohlídky Hradu a zdržují průchod návštěvníků.

„Myslím si, že by se jeden návštěvník neměl kontrolovat dvakrát tak, jak k tomu dochází v současnosti. Měly by se posílit nejfrekventovanější kontrolní body, zejména v době, kdy návštěvníci nejvíce přicházejí," řekl Voleman a dodal:

„Určitě by bylo na zvážení také stanovení koridorů pro skupiny a organizované návštěvníky a oddělit je od návštěvníků individuálních."

Barbora Maxová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme