Frýdecko-místečtí hokejisté trénují na parkovišti. Namísto haly vyroste obchodní centrum

Na parkovišti u fotbalového hřiště ve Frýdku-Místku vyrostl rozměrný bílý stan. Na boku má chladicí jednotku a uvnitř přes padesát metrů dlouhou ledovou plochu. Je to provizorní domov pro asi 250 frýdecko-místeckých hokejistů. Ti o své dosavadní zázemí přišli. Na konci prázdnin totiž začali dělníci bourat víceúčelovou sportovní halu, kde dosud působili a místo ní postaví obchodní centrum.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tréninková hokejová hala | Foto: Tomáš Adamec

„Stan má velikost 65x30 metrů,“ ukazuje na stan, který byl narychlo vybudován pro mladé hokejisty, prezident hokejového klubu Lukáš Vích.

„Je to dostačující, plnohodnotné, jsou tu všechny ochranné prvky. Doufám, že tu celou sezonu nějak odehrajeme bez jakýchkoli problémů. A těšíme se do nové haly.

Přehrát

00:00 / 00:00

O provizorní hokejové hale natáčela redaktorka Iva Havlíčková

Desítky let hráli frýdecko-místečtí hokejisté ve víceúčelové sportovní hale. Pozemky pod ní město prodalo developerské společnosti. Novou halu ale nestihlo dokončit včas. Na provizorní led proto hokejistům přispělo pěti miliony korun.

„Určitě je to řešení situace,“ říká Jaromír Konečný, který sem denně na tréninky vozí své dva vnuky. Že sezonu stráví ve stanu, mu nevadí. Hlavně že už nemusejí dojíždět do okolních měst.

„Dojížděli jsme dva měsíce, ale to se dalo zvládnout. Ale dojíždět celou sezonu by bylo komplikované. Jeden trénink zabral tak 3 až 3,5 hodiny. Volný čas mohli trávit úplně jinak, třeba učením," říká Konečný.

Uvnitř provizorní haly už mladí hokejisté dostávají zabrat. „Důležité je, že město peníze našlo. A my máme halu. Celý rok musíme nějak přežít. Všichni se těšíme, až bude nová. Věříme, že to všechno dobře dopadne,“ říká otec malých hokejistů Marek Kuzoň.

Nákladná stará hala

Další hokejové zkušenosti už budou jeho děti sbírat v úplně nové hale. A i když mnoho obyvatel Frýdku-Místku zbourání původní víceúčelové sportovní haly lituje, prezident hokejového klubu Lukáš Vích to vidí prakticky:

„Víceúčelová sportovní hala byla poměrně hodně objemná. Byly tam obrovské náklady spojené s provozem. A také byla hodně vyžitá."

Na konci hokejové sezony zhruba v březnu zmizí z Frýdku-Místku i tato provizorní hala. Její polský majitel ji rozebere do posledního šroubku. Volná plocha bude opět sloužit jako parkoviště.

Iva Havlíčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme