GIBS po roce obvinila policistu za zásah proti sběračům technického konopí u Bukovan

Generální inspekce bezpečnostních sborů obvinila jednoho policistu kvůli zásahu proti sběračům technického konopí. Informoval o tom server iDnes.cz. Incident se stal minulý rok na podzim u Bukovan na Českolipsku. Policisté přijeli na kontrolu pole, na kterém se legálně pěstovalo technické konopí. Vzápětí došlo k potyčce mezi policisty a sběrači. Na zákrok policie si tehdy stěžoval majitel pěstitelské firmy, která konopí pěstuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pytel s technickým konopím | Foto: Tomáš Mařas | Zdroj: Český rozhlas

„V tuto chvíli je možné potvrdit, že jeden příslušník policie byl obviněn – tedy bylo zahájeno trestní stíhání, a to v souvislosti s provedeným zákrokem. V současné době probíhá standardní vyšetřování,“ potvrdila obvinění policisty mluvčí GIBS Radka Sandorová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Policistovi hrozí za zneužití pravomoci zákaz činnosti nebo až pět let vězení. GIBS ho obvinila za zásah proti sběračům technického konopí

Policistovi hrozí za zneužití pravomoci zákaz činnosti nebo až pět let vězení. Na postup policistů si stěžoval majitel pole Jan Bešík. Ten vnímá obvinění policisty jako posun ve vyšetřování.

„Vnímáme to jako pozitivní krok směrem kupředu k objasnění okolností kauzy,“ řekl s tím, že z obav z represí přestěhoval pole do jiného kraje.

Do Libereckého kraje se chce vrátit, až se incident z loňského září vyšetří kompletně. Společnost vyrábějící přírodní stavební materiály pěstovala u Bukovan technické konopí dva roky.

Tomáš Kopecký, Tomáš Mařas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme