GIBS prověřuje honičku na D1, která skončila smrtí mladíka

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) začala prověřovat postup policistů při tragické nehodě sedmnáctiletého řidiče na dálnici D1. Mladík před nimi 1. března ujížděl v otcově Audi 250kilometrovou rychlostí. Nedaleko Jihlavy však nezvládl řízení a havaroval. Na místě zemřel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hromadná nehoda uzavřela dálnici D1 u Beranova směrem na Prahu | Foto: Olga Štrejbarová

Inspekce se případem začala podle mluvčí Radky Sandorové zabývat na základě podnětu, který obdržela.

„Zabýváme se tím, zda se zasahující příslušníci policie mohli, nebo nemohli dopustit nějakého protiprávního jednání. Nebo jestli tam došlo k nějakému závažnému porušení, který by spadalo až do trestní odpovědnosti,“ upřesnila Sandorová.

Samotnou nehodu z 1. března, při které mladík naboural několik aut, i nadále šetří jihlavští policisté.

Řidič ve vysoké rychlosti kličkoval a svou jízdou ohrožoval ostatní řidiče. Policisté se ho poprvé pokoušeli zastavit už na dálnici u Vyškova. Mladík ale policistům ujížděl skoro 100 kilometrů a ani po opakovaných výzvách policie nezastavil.

Ve Vyškově se ujíždějící auto otočilo a vracelo se směrem na Prahu. Policisté se ho snažili zastavit zátarasem, řidič ale narazil do dalšího auta a oba vozy začaly hořet. Při zběsilé jízdě naboural nejméně osm vozů.

Lucie Maxová, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme