GIBS vyšetřuje zlínské policisty. Podezírá je, že chtěli ovlivnit audit majetku

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) vyšetřuje zlínskou policii. Důvodem je podezření, že se někteří lidé z jejího vedení pokusili zasahovat do auditu majetku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Generální inspekci bezpečnostních sborů

Generální inspekci bezpečnostních sborů | Foto: Filip Jandourek

Jak přiblížil ve vysílání Českého rozhlasu investigativní reportér Radiožurnálu Janek Kroupa, při auditu, který byl nařízený po odchodu bývalých šéfů, se kontroloři shodou okolností dostali na chatu, kterou policie před nedávnem prodala.

Tam našli majetek, kterého se policie formálně zbavila a který měl být podle falešného protokolu už na smetišti.

„Ti kontroloři ten majetek řádně sepsali, vrátili se zpátky na centrálu vedení a jejich nadřízený za nimi přišel a snažil se je přesvědčit, že na té chatě na kontrole ve skutečnosti nikdy nebyli a že by bylo lepší na to zapomenout,“ popsal Kroupa.

Vodítkem pro inspekci by měla být skrytá nahrávka, jeden z policistů si totiž nátlak svého nadřízeného zaznamenal.

Podle Kroupy, který se o kauzu zajímá přímo na místě, je situace ve zlínské policii do jisté míry specifická.

„Velmi dlouho, zhruba 20 let, tam bylo vlastně jedno vedení. Ve chvíli, kdy se to jedno vedení změnilo, tak se dá očekávat, že takové věci budou vyplouvat,“ poznamenal Kroupa.

kov, Janek Kroupa Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme