Graffiti z Karlova mostu je odstraněno, policie pátrá po neznámém vandalovi

Graffiti z Karlova mostu zmizelo. Ráno ho odstranila Technická správa komunikací hlavního města Prahy. Zábradlí mostu včera odpoledne posprejoval neznámý vandal. Policie po něm teď pátrá. Pomůžou jí v tom i záznamy z pouličních kamer.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Neznámý vandal posprejoval Karlův most | Foto: Policie ČR

„Graffiti jsou absolutně odstraněny. My jsme v průběhu dne zadali naším dodavatelům odstranění, které mohlo být provedeno až v průběhu večera a noci, kdy je tam nižší provoz chodců,“ potvrdila Českému rozhlasu mluvčí TSK HMP Barbora Lišková.

Policisté vyšetřují případ jako poškozování cizí věci, pachateli hrozí až tři roky vězení.

Policie se s podobným typem vandalství v minulosti už setkala. V prosinci roku 2014 posprejoval japonský turista stěnu v podchodu v Divadelní ulici, která je součástí budovy Národního divadla.

V říjnu stejného roku si budovu Národního divadla vybrala za cíl i dvojice mladých Francouzů, která na něm vytvořila černým sprejem několik obrazců. Několikrát za sebou vandalové také poničili sochu Hvězdáře na Staroměstském orloji.

Neznámý vandal posprejoval Karlův most, policisté analyzují záběry z kamer

Číst článek

Pražská policie loni řešila 4122 případů sprejerství a stíhala 773 lidí. V roce 2010, kdy se sprejerství objevilo v novém trestním zákoníku, případů ubylo na 2600. Kdo způsobí velkou škodu, může skončit až na šest let ve vězení.

Neznámý vandal posprejoval Karlův most | Foto: Policie ČR

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme