Greenpeace nám škodí, ohrazují se starostové z okolí Prunéřova

Devět starostů z měst a obcí na Chomutovsku se ostře ohradilo proti chování ekologických aktivistů v elektrárně Prunéřov. Společně se shodli na tom, že Greenpeace v zájmu Severočechů určitě nejednají, ale naopak jim škodí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Greenpeace a Prunéřov

Greenpeace a Prunéřov | Foto: Greenpeace


Starostové vzkazují aktivistům, že se proti jejich krokům ostře ohrazují a plánovanou modernizaci elektrárny přiopravenou společností ČEZ schvalují.

Společně to potvrdili i na veřejném projednávání posuzování vlivu modernizace elektrárny na životní prostředí, které se konalo před časem v Kadani.

Lidé, kteří žijí v severních Čechách, totiž neohrožuje oxid uhelnatý, ale především emise síry a dusíku. Proto volají po jakékoliv rekonstrukci elektrárny, která by vylepšila stávající stav. Možné uzavření elektrárny by navíc podle starostů způsobilo sociální dopady hlavně na místní obyvatele.

Aktivisté z hnutí Greenpeace delší dobu upozorňují na to, že ČEZ při obnově Prunéřova nehodlá použít nejlepší dostupnou technologii, jak vyžadují české i evropské právní předpisy. Poukazují i na nezávislý posudek norské společnosti DNV, která nedostatečnou modernizaci elektrárny údajně potvrdila.

Kvůli modernizaci Prunéřova minulý týden rezignoval ministr životního prostředí Jan Dusík. Po firmě ČEZ chtěl, aby předložila variantu s účinnější technologií, nebo přinesla kompenzační opatření. Premiér Jan Fischer však tento postup neakceptoval. Nástupcem Dusíkem navrhl Jakuba Šebestu, který je zároveň ministrem zemědělství.

Eva Holá, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme