Gymnazisté z Litoměřic se po dvou dnech stávky vrátí do školy

Studenti litoměřického gymnázia prozatím končí svoji stávku. V pondělí se vrátí do lavic, budou ale dále v pohotovosti. Žáci, rodiče i učitelé přivítali rozhodnutí ředitelky Evy Bulasové odejít ke konci měsíce. Protestovali proti jejímu údajně katastrofálnímu vedení školy a výpovědím, které dala učitelům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Protestu proti ředitelce litoměřického gymnázia se 1. září zúčastnilo několik stovek lidí | Zdroj: ČTK

Ředitelka Bulasová při jednání se zástupci rodičů, studentů i školské rady potvrdila, že odstoupí. Druhý požadavek – stáhnout údajně neoprávněné výpovědi dvěma učitelům – však odmítla. Na to ale protestující nehodlají přistoupit.

Zástupce petičního výboru rodičů ještě jedná na Ústeckém kraji, uvedl za studenty Jakub Sommerschuh. Pokud se na postoji nic nezněmí a výpovědi nebudou staženy, vstoupí studenti od pondělka do stávkové pohotovosti. Do školy ale přijdou. Rodiče jsou pak odhodláni vydat se v příštím týdnu na krajské zastupitelstvo.

Dnes se část studentů shromáždila v parku naproti škole. Na programu alternativní výuky byly besedy a diskuse na různá témata.

Miroslav Zimmer, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme