Happening na podporu HIV pozitivních upozorní na nedostatečnou prevenci

V Jihlavě si dnes připomenou zákeřnou nemoc AIDS. Česko sice patří ve srovnání s vyspělými zeměmi ke státům s malým výskytem nemoci, přesto je nutné na její riziko stále upozorňovat. Dnešní happening na podporu HIV pozitivních, má ukázat lidem, jak důležité je se chránit a chodit na testy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

AIDS si stále vybírá svoji daň... | Foto: Fotobanka stock.xchng

„Nakazil jsem se při společném užívání drog v partě lidí, kdy si člověk riziko pod vlivem drog nepřipouští a někdy si vezme stříkačku od svého kamaráda,“ říká Martin Hornych, který ví o tom, že je HIV pozitivní, 8 let.

Hornych strávil většinu života ve společnosti drog a teď se snaží šířit osvětu o HIV. Občas ale narazí na nevědomost lidí:

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek Moniky Pytlíkové o happeningu na podporu HIV pozitivních.mp3

„Bojí se mi podat ruku, někdy mě pozvou na oběd do školy, ale ředitel mi řekne, ať si ho radši sním v kabinetu, abych nejedl v jídelně se studenty.“

HIV pozitivních v Česku rok od roku přibývá. Teď jich je oficiálně 1546. Neoficiálně jich ale může být až desetkrát tolik.

Nebrat drogy, používat kondom a chodit na testy – to je rada a hlavní téma dnešního happeningu na podporu HIV pozitivních v Jihlavě.

Monika Pytlíková, Aneta Vojtěchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme