Happening upozornil na problematiku bezbariérové veřejné dopravy v Praze

Český kajakář a stříbrný olympionik Vavřinec Hradilek hned po návratu z Londýna znovu závodil. Tentokrát v rámci happeningové akce s názvem ‚Praha olympijská‘, která upozornila na problematiku bezbariérové veřejné dopravy a stále vysoký počet bariér v metropoli. Závodu se zúčastnil i favorit paralympijských závodů v lukostřelbě Davide Drahonínský.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Happeningové závody na vozících s názvem Praha olympijská | Foto: Filip Jandourek

Akce se zúčastnilo zhruba 50 hendikepovaných a jejich podporovatelů. Měla upozornit na stále vysoký počet bariér v hlavním městě.

Trasa vedla od Žižkovského vysílače přes Náměstí Jiřího z Poděbrad, Vinohradskou až na Václavské náměstí. Cestou se účastníci sami mohli přesvědčit o bariérách, které na handicapované cestující pražskou MHD čekají.

Vozíčkáři upozorňují na sliby politiků, které jim dali při nástupu do funkce po minulých volbách. Podle slibů měly vzniknout dvě bezbariérové stanice metra ročně. Nejenže se tak neděje, naopak byla bezbariérová stanice metra Národní třída uzavřena.

Prahou se prohnal netradiční závodní peloton vozíčkářů. Upozorňovali na nedostatky MHD

Číst článek

Organizátoři akce také jejím názvem upozorňují i na peníze investované do projektu Praha olympijská, které by podle nich byly mnohem lépe investované právě do zlepšení přepravních podmínek hendikepovaných obyvatel a návštěvníků metropole.

Nikola Bojčev, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme