Harrachov podá trestní oznámení na privatizaci Crystalexu

Sedm opozičních zastupitelů města Harrachov v čele s ODS připravují trestní oznámení na privatizaci Crystalexu. Právě z doby privatizace místní sklárny totiž pochází dluh 90 milionů korun, který má radnice podle Vrchního soudu v Praze zaplatit společnosti J. F. World Brokers.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Crystalex

Crystalex | Foto: Ivana Schöffelová

Majitel sklárny František Novosad, který privatizační projekt v roce 1992 podal, řekl zpravodajce Evě Malé, že trestní oznámení považuje za nesmysl.

"To co sem zde zaslechl, je ryze alibismus. Důkazy jsou jednoznačné. Jeden mám v ruce – je to dopis z 19. 5. 1993 podepsaný statutárním zástupcem Crystalexu: Tímto prohlášením potvrzujeme, že privatizovaný majetek není zatížen žádnými majetkovými právy nestátních subjektů.“

Ovšem bývalý starosta Harrachova Pavel Ploc má opačný názor. Podle jeho slov je trestní oznámení jediná možnost, jak se od této kauzy oprostit. Pro Harrachov je rozhodnutí soudu zaplatit dluh likvidační.

Město ročně hospodaří s rozpočtem kolem 30 milionů korun a peníze na úhradu dluhu nemá. Muselo by prodat většinu svého majetku.

Milan Kopp, Eva Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme