Harrachovský světový pohár v letech na lyžích vyšel Čechům na jedničku

Víkendový světový pohár v letech na lyžích v Harrachově zkomplikoval silný vítr. Oba závody se tak konaly v neděli a čeští fanoušci se radovali dvakrát během jediného dne. Dopoledne je liberecký skokan Jan Matura potěšil třetím a odpoledne dokonce druhým místem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Matura zdraví po zisku třetího místa diváky v Harrachově | Zdroj: ČTK

Oba závody ovládl Rakušan Schlierenzauer, který si připsal rekordní čtyřicáté sedmé a čtyřicáté osmé vítězství ve světovém poháru v kariéře. Z čela historických tabulek tak sesadil finskou legendu Mattiho Nykänena.

Jan Matura sice ani jeden ze závodů nevyhrál, přesto mu patřil největší aplaus.

Přehrát

00:00 / 00:00

O úspěšném víkendu českých skokanů na lyžích v Harrachově informovala reportérka Šárka Sudová

„Úžasný víkend, co na to říct, protože ta bedna se ve skocích nedá nikdy naplánovat. To, že to takhle vyšlo, je úžasné. Vím, že ty skoky prostě poslední dobou vycházejí, ale obzvlášť, když je takový vítr, tak to, že to vyjde dvakrát za sebou, je úžasné,“ říká Matura a směle řadí harrachovské úspěchy výš, než svá lednová vítězství v Japonsku.

„Já jsem si to strašně užíval. Protože přece jen v Japonsku to bylo sice dvakrát první místo, ale tady ty emoce byly ještě o něco výš, tím, že tady byla rodina, čeští fanoušci, ta podpora, kdy na mě halekali, když jsem jel nahoru na můstek,“ popisuje.

Češi byli v Harrachově úspěšní. Z osmi skokanů jich v obou závodech dokázala bodovat polovina.

„Myslím si, že doma jsme vždycky silnější. Vždycky o tom my trenéři mluvíme a vždycky to platí. Je to prostě domácí prostředí a v tom se člověk snaží si to užívat a ví, co ho kde čeká,“ říká trenér David Jiroutek.

Vedle Matury se blýskl také dvaadvacetiletý Čestmír Kožíšek, a to třináctým a patnáctým místem. V obou závodech bodoval ještě Hájek. Jednou se do třicítky dostali také Hlava a Koudelka.

Šárka Sudová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme