Hašek polemizuje o výši zadluženosti krajů

Předseda Asociace krajů Michal Hašek nesouhlasí s informací, že se kraje zadlužují. S tvrzením o dluzích přišla Mladá fronta Dnes. Ta uvádí, že kraje dluží celkem 17 miliard korun, přičemž tři miliardy dluhů zůstaly po minulých vedeních krajů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hejtman jižní Moravy Michal Hašek | Foto: Josef Šmejkal

Za jeden rok tak měly dluhy narůst o 14 miliard. Michal Hašek se tomuto tvrzení brání a Radiožurnálu řekl, že noviny čísla otočily:

Přehrát

00:00 / 00:00

Předseda Asociace krajů Michal Hašek kritizuje čísla v novinách

"Když jsme loni přebírali po vítězných říjnových volbách jednotlivé kraje, tak zadluženost krajů v České republice byla asi 14 miliard korun . Tedy 14 miliard dluhů máme po svých předchůdcích. To, co je nové, to aktuální číslo zhruba 17 miliard, jsou 3 miliardy, kraje vzaly nové úvěry. A když to srovnáte, tak to není dramatická částka. Mladá fronta to dnes otočila," uvedl Hašek.

Za informacemi Mladé fronty Dnes naopak stojí bývalý místopředseda Asociace Krajů Josef Pavel z ODS. Radiožurnálu řekl, že Michalu Haškovi nevěří:

Přehrát

00:00 / 00:00

Bývalý místopředseda Asociace Krajů Josef Pavel věří údajům Mladé fronty

"Samozřejmě.nechci spekulovat o číslech, které uvádí pan Hašek a které jsme uváděli my. Spoléhám na informace v Mladé frontě - těm číslům já věřím a nevěřím číslům pana Haška. Tak, jako nevěřím dalším slibům sociálních demokratů a populistickým krokům," řekl Pavel.

Milan Kopp, Jakub Šídlo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme