Hasiči dohašují požár lesa na Plzeňsku. Zásah zkomplikovalo sucho i silný vítr

Čtyři požární jednotky stále střeží 6,5 hektaru lesa, který začal hořet v úterý odpoledne u Nýřan na severním Plzeňsku. Hasičům se podařilo relativně rychle zastavit požár podrostu, problémy ale měli s hořící hrabankou a s kořeny, kde se oheň sířil několik hodin. Dosud se ho nepodařilo zlikvidovat.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár lesa Červený vrch

Požár lesa Červený vrch | Foto: Hasičský záchranný sbor Úst. kraje

„Lokalizace požáru byla ve 21.52. Likvidace, tedy celkové ukončení zásahu, ještě nebyla,“ upřesnil velitel krajských hasičů Jan Hora.

Šlo zatím o největší požár v Plzeňském kraji. Zasahovalo u něj třináct jednotek s padesáti hasiči. Čtyři jednotky pak celou noc střežily jednotlivé části zasaženého území. Další skupiny hasičů se dnes dopoledne znovu vrátí na místo. Prolijí terén a dohasí ho.

Kromě silně vysušeného podrostu komplikoval hasičům práci silný vítr, který vál směrem do svahu, na němž jsou stromy. Oheň se proto rychle šířil.

„Velmi rychle a masivně byla nasazena technika. Problémem ale byla doprava vody,“ dodal Hora. Nejbližší zdroj je vzdálen pět kilometrů. Některé jednotky tak musely být vyčleněny na dopravu vody.

Nikdo nebyl zraněn. Škoda na obecním lese v lokalitě Doubrava – zhruba 3,5 kilometru od Nýřan – zatím nebyla vyčíslena. Nejvíce byla zřejmě poškozena lesní školka. Les patří Nýřanům.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme