Hasiči kvůli bouřkám vyjížděli k dvěma stovkám případů, na Třebíčsku evakuovali chalupáře

Silné bouřky zasáhly v neděli některé části Česka. Hasiči měli spoustu práce hlavně na Moravě a ve Slezsku. Vydatně ale pršelo i na jihu Čech a na Vysočině. Na jižní a východní Moravě hasiči vyjížděli k téměř dvěma stovkám případů - hlavně k vytopeným sklepům a polámaným stromům. Na Třebíčsku v obci Chlum se po přívalovém dešti utrhl svah a půda částečně zavalila střechu rodinného domu, hasiči museli evakuovat dva starší chalupáře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sesuv půdy překvapil majitele chalupy v Chlumu na Třebíčsku | Foto: Michal Malý

„Hasiči nás vyhodili ven, že tady nemůžeme být, kdyby spadla tato stěna,“ ukazuje paní Marie Vítámvásová na opěrnou zeď domu, kde spolu s manželem tráví léto.

Část svahu za domem se v neděli po prudkém dešti utrhla a půda nasáklá vodou zůstala opřená o střechu. V místě navíc hrozí prolomení opěrné zdi a masivní zával. Hasiči proto celý prostor uzavřeli.

„Byla to hrozná rána a najednou začalo všechno létat,“ popisuje paní Vítámvásová. Na stráni nad domem je viditelná několik metrů dlouhá a asi tři metry široká rýha.

Hlína se dostala až na střechu domu. „Tam máme plyn, tak ho raději zastavili, protože nevíme, jak to vypadá. Vypli nám i elektřinu. Ještěže mám kam jít… Ale myslím si, že jsou na tom lidi daleko hůř,“ dodává s úsměvem.

„Až to vyschne, můžeme začít s vyklízením. Doufáme, že přestane pršet,“ doplňuje pan Vítámvás.

Michal Malý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme