Hasiči kvůli požáru evakuovali 25 seniorů z diecézní charity v Brně

Nad ránem hasiči evakuovali 25 seniorů z domu diecézní charity v brněnské Žižkově ulici. V jednom z bytů vypukl požár, který způsobil škodu za jeden milion korun. Dvanáct lidí ošetřili záchranáři a odvezli je do nemocnice. Do ohněm neponičených bytů se ještě dnes vrátí 15 seniorů. Zbylí se dočasně přesunou do hospice v Rajhradě a do nemocnice u svaté Anny v Brně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči kvůli požáru evakuovali charitní Domov svaté Anežky v Brně | Zdroj: ČTK

„Celkem jsme zachránili, víceméně vynesli, 25 osob převážně imobilních nebo hůře mobilních seniorů. Z toho deset osob skončilo v péči záchranné služby a bylo následně odvezeno do zdravotnických zařízení,“ říká mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Podle něj zbylí senioři, kteří neměli, kam se v noci vrátit, vyhledali útočiště v autobusu dopravního podniku, který na místo hasiči nechali přistavit.

Diecézní charita už našla pro část klientů a obyvatel náhradní prostory v rámci svých služeb.

„Konkrétně v hospici v Rajhradě, kde jsou lůžkové kapacity a jsou vybaveni plně tak, aby akceptovali lidi i v těchto krizových situacích. Menší část lidí půjde do nemocnice u svaté Anny, se kterou spolupracujeme,“ popisuje mluvčí charity Diana Tuyet-Lan Kosinová.

Hasiči kvůli požáru evakuovali charitní Domov svaté Anežky v Brně | Foto: ČTK

Tomáš Kremr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme