Hasiči stále bojují s požárem továrny v Turnově. Oheň už mají pod kontrolou

Hasiči stále bojují s požárem v průmyslovém areálu v Turnově na Liberecku. V továrně na výrobu automobilových součástek hoří od dnešního rána. Jeden člověk zemřel a dalších pět se zranilo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči u požáru v průmyslové zóně Vesecko v Turnově | Zdroj: ČTK

Hasiči mají v tuto chvíli oheň pod kontrolou, řekla Českému rozhlasu mluvčí libereckých hasičů Zdenka Štrauchová. Stále se ale nemůžou dostat k ohniskům požáru.

„Máme čtyři ohniska, která aktivně hasíme. Hasební práce nejde nijak urychlit, protože statik zakázal vstup do objektů. Hrozí další zřícení a pád jak střešní konstrukce, tak obvodových zdí. Hasíme proto převážně zvnějšku,“ popsala Štrauchová.

Na místě dál zůstává více než dvacet jednotek. Požár budou podle Štrauchové hasit určitě až do rána.

„Jednotky zde máme hlavně kvůli kyvadlové dopravě vody, takže abychom byli dostatečně zásobeni vodou. Kromě toho, že jsme už odpoledne řešili monitoring ovzduší, tak byly odebrány i vzorky odtékající vody z požářiště. Výsledek je takový, že nebyly zjištěny žádné toxické látky,“ řekla mluvčí libereckých hasičů.

Po dohašení budou policisté a hasiči hledat příčiny vzniku požáru. „Bylo nám to ohlášeno jako výbuch izobutanu, nicméně tuto skutečnost budeme dále šetřit,“ doplnila Štrauchová.

Požár vypukl někdy po půl osmé ráno v budově o rozměrech 50 krát 60 metrů. Podle záchranářů jedna žena neštěstí nepřežila a dalších pět lidí se zranilo.

„Z místa byli do nemocnice transportováni dva těžce zranění, jeden středně těžce zraněný a na místě byli ošetřeni dva lehce zranění,“ upřesnil mluvčí záchranné služby v Liberci Petr Matějíčka.

Požár v průmyslové zóně Vesecko v Turnově (výřez) | Foto: Šárka Škapiková

Šárka Škapiková, Václav Rokyta, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme