Hasiči stále zasahují u požáru lesa na Rokycansku. Oheň už mají pod kontrolou

Hasiči stále likvidují požár lesa u Dobříva na Rokycansku. Oheň už sice mají pod kontrolou, ale na místě budou nejspíš ještě několik dní. Oheň vzplál na poli od jiskry z kombajnu, spálil pole a dostal se do přilehlého lesa.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

U Dobříva na Rokycansku hoří les. Požár pomáhají hasit dva vrtulníky, hasiči

U Dobříva na Rokycansku hoří les. Požár pomáhají hasit dva vrtulníky, hasiči | Zdroj: ČTK

Požár, který zasáhl plochu asi 20 hektarů, se nejprve šířil korunami stromů. Teď hasiči sledují hlavně kořeny, aby dál neprohořívaly.

„V současné době se snažíme, aby se nám to nerozšířilo, protože doprostřed požářiště jsme v noci nikoho nepouštěli. Držíme okraje a po rozednění začneme dohašovat prostředky,“ řekl nad ránem Radiožurnálu velitel plzeňských hasičů Miroslav Moule.

U lesa nad obcí Pavlovsko stále zůstává asi 50 hasičů z Rokycanska a Plzeňska. Podle jejich velícího důstojníka Jaroslava Hrdličky jde o velmi náročný zásah.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hasiči stále zasahují u požáru lesa na Rokycansku. Aktuální situaci zjišťuje na místě Monika Zettlová

„Požár probíhal v kopci, zastavil se vlastně až na hřebeni, takže hasiči museli zvládat velké převýšení, tahali plné hadice,“ uvedl Hrdlička.

Hasičům od včerejška pomáhá i velkokapacitní čerpadlo, které přivádí vodu z rybníka v nedaleké obci Dobřív. Dohašování potrvá nejspíš ještě několik dní.

Požár vzplál v pátek po poledni, hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu. Ze dvou chatek, které těsně sousedí s lesem, museli evakuovat čtyři lidi. Na místě zasahovalo až 17 jednotek s 22 cisternami a také dva vrtulníky od policie a armády.

Plzeňský kraj kvůli současnému horkému a suchému počasí vyhlásil už ve čtvrtek opatření, kterým se zakazuje rozdělávání ohňů ve volné přírodě, používání pyrotechniky, ohňostrojů a podobně.

ČRo, Monika Červená Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme