Hasiči v Hlučíně čelí podezření z manipulace veřejných zakázek

Hasičský záchranný útvar v Hlučíně na Opavsku stále čeká na výsledek vyšetřování protikorupční policie. Jde o údajné podezření ze zmanipulování veřejných zakázek, ve kterých měly být podmínky výběrového řízení upraveny na míru předem vybraným firmám.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlučínští hasiči ze Záchranného útvaru | Foto: HZS ČR Hlučín

Na verdikt se čeká už téměř dva týdny, potvrzuje za vedení útvaru Petr Orel:

„Dne 5. května v dopoledních hodinách provedly orgány Policie České republiky prohlídky prostor záchranného útvaru. Ostatní věci jsou v současné době výlučně v pravomoci orgánů činných v trestním řízení.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Hasiči v Hlučíně čelí podezření z manipulace veřejných zakázek. Případ sleduje reportér Martin Knitl

Podle informací České televize jde o dvě zakázky na docházkový systém a opravu asfaltových ploch za více než jeden a půl milionu korun.

Čtyři členové sboru měli zařídit falešný tendr s předem daným vítězem. Ve hře je údajně i podezření z úplatku ve stovkách tisíců.

Protikorupční policie k případu mlčí s ohledem na běžné postupy vyšetřování. Zato hasiči z Hlučína opakují, že o žádné chybě nic neví.

„Doposud jsme přesvědčeni o tom, že veškeré věci ohledně veřejných zakázek probíhaly u našeho útvaru transparentně a v souladu s předpisy,“ tvrdí Orel.

Policie už dva týdny mlčí

O počítač přišla během policejní prohlídky i jedna malá rodinná společnost z Háje ve Slezsku, která také uspěla ve sporném výběrovém řízení. Účetní firmy je tím pádem bez dokumentů a podkladů pro svou další živnost a neví, co s ní bude dál.

„Policii vůbec nezáleží na tom, jestli máme na čem dělat. Já tam mám dalších dvacet firem, oni mi odvezou práci a nikdo s námi nekomunikuje,“ stěžuje si účetní.

Bez informací jsou stále úplně všichni. Teď čekají na jasné slovo, zda se za branou vojenského a dnes hasičského útvaru skutečně zneužívaly pravomoci a páchala korupce. Pokud se na nic nepřijde, záchranáři nevylučují právní odvetu za poškození svého jména.

Martin Knitl, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme